Netflix, oyunlara katılımın 2023’te üç katına çıkacağını söylüyor

Örnek olarak şirket, Grand Theft Auto üçlemesinin geçen yıl hizmete eklendiğini belirtti ancak Netflix’e yalnızca 14 Aralık’ta gelen üçlemenin son iki haftada etkileşimi artırmaya ne kadar yardımcı olduğu belli değil. Netflix, Grand Theft Auto’nun kurulum ve etkileşim açısından “bugüne kadarki en başarılı lansmanı” olduğunu söyledi. Ancak üçlemenin platformda yayınlanmasından bu yana kaç kişinin indirdiği belirtilmedi. Şirket, bazı müşterilerin yalnızca Grand Theft Auto oyunlarını oynamak için Netflix’e kaydolduğunu söyledi.

Bu, Apptopia ve CNBC’nin analizlerinin Netflix müşterilerinin %1’inden azının, şirketin bir yıl önce Netflix aboneliği olan herkesin kullanımına sunduğu oyunları oynadığını ortaya çıkardığı 2022 yılına göre büyük bir değişiklik. Netflix, yavaş alıma rağmen platforma oyun eklemeye devam ediyor.

Netflix, oyunlara katılımın 2023’te üç katına çıkacağını söylüyor

Büyüyen oyun kütüphanesinde Hades, Dead Cells, Braid, Death’s Door ve Katana Zero gibi popüler oyunların yanı sıra bağımsız geliştirici Night School’u satın aldıktan sonra kendi başına geliştirdiği Oxenfree II: Lost Signal gibi oyunlar da yer alıyor. Platform aynı zamanda Money Heist ve The Dragon Prince gibi kendi popüler orijinal programlarına dayanan oyunları da içeriyor.

Netflix, oyunun ötesinde, 2023’ün son üç ayında 13,1 milyon abone eklediğini, bu rakamın pandemi sırasında yaşadığı patlayıcı büyümeden bu yana eklediği en yüksek abone sayısı olduğunu söyledi. Netflix’in dünya çapındaki toplam abone sayısı şu anda 260 milyon.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir