İsmail Küçükkaya duyurdu: Hacer Foggo’ya sürpriz teklif

CHP’nin eski genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim döneminde danışmanlığını yapan, Kemalizm ve cumhuriyete yönelik geçmişte sarf ettiği sözler nedeniyle CHP içinde tartışma yaratan Hacer Foggo, CHP’den İzmir Konak Belediye Başkan adayı gösterilmedi. Foggo’nun bunun üzerine “Siz beni CHP’ye sığdıramadınız, oysa ben yoksullukla mücadele için aday oldum” diye paylaşım yapması çok konuşuldu.

BABACAN VE BAŞ NE KONUŞTU

Gazeteci İsmail Küçükkaya, Halk TV’de sunduğu “Yeni Bir Sabah” programında, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın CHP’nin İzmir’den aday göstermediği Hacer Foggo’ya İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı teklifinde bulunduğunu duyurdu.

Küçükkaya, “Hacer Foggo kibarca, onur duydum diyor, şu şu şu sebeplerle kabul edemem diyor.” dedi. Küçükkaya, Foggo’yu arayan isimlerden birinin de TİP Başkanı Erkan Baş olduğunu belirterek “Şimdilik detayına giremem.” dedi.

Küçükkaya, Özgür Özel’in Hacer Foggo’ya “Ben sizin aday olmanızı çok istiyordum Karaburun’dan aday olmanızı önermiştim fakat sonra itirazlar geldi.” dediğini aktardı.

Küçükkaya, Foggo’nun kendisine yönelik adaylık itirazının, CHP Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka ile CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’dan geldiğini düşündüğünü belirtti.

“HACER HANIM ÇOK KIRGIN”

Hacer Foggo’nun gönlünün kırık olduğunu belirten Küçükkaya, şöyle devam etti:

“Hacer Hanım şunu söylüyor; ‘Parti beni aday göstermek zorunda değil ama önce beni aradılar, ağdalaştırıldınız dediler, sonra ilk yetkili organdan geçti beni arayanlar oldu sonra içeride türlü bahanelerden sonra benim adaylığım iptal edildi, kırgınım’ diyor. Bu birinci haber detayları var bende ama not aldım. ‘Bunları ekranda söylemeyin’ dedi.”

BABACAN İLE FOGGO NE KONUŞTU

Küçükkaya, Foggo’nun Ali Babacan ile yaptığı telefon görüşmesinin detaylarını şöyle anlattı:

“Babacan kendisinin ve partisinin ekonomi politikalarını hatırlatmış yoksulluk meselesinin bugünkü kötü ekonomi yönetiminden kaynaklandığını ifade etmiş, sonra sohbet içerisinde ‘Sizin yaşadığınız durumla ilgili bir değerlendirme yaptık, size bir teklifim var.’ demiş. Babacan ‘İzmir’den DEVA adına büyükşehir belediye başkan adayı olun’ demiş. Hacer Foggo kibarca, onur duydum diyor, şu şu şu sebeplerle kabul edemem diyor.”

Küçükkaya, Foggo ile TİP Başkanı Erkan Baş’ın da görüştüğünü ve detay veremeyeceğini sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir