CHP İzmir İl Başkanı Aslanoğlu, adaylığını açıkladı

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, 16 Eylül’de yapılacak il kongresi öncesi adaylığını açıkladı. Aslanoğlu yaptığı konuşmada “Mücadeleyi büyütmek, umudu örgütlemek, kalplerinize inancı aşılamak için adayım” diye konuştu.

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, 16 Eylül’de yapılacak il kongresi öncesi adaylığını il binası önünde düzenlediği basın açıklamasıyla duyurdu.

Adaylık açıklamasına CHP İzmir Milletvekilleri Rıfat Nalbantoğlu ile Mahir Polat, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur ile diğer ilçe belediye başkanları katıldı. 

Aslanoğlu, adaylığını açıkladığını konuşmada şunları söyledi:

“Seçimin bittiği sabah AKP’nin yandaş kanallarında partiyi tartıştırmaya başladılar. İlk gün sabah yüksek sesle genel başkanımızın yanındayız diye haykırdım. Öyle genel başkan gider de koltuk kapar mıyız diye bakanlardan, siyasi ikbal peşinde olanlardan olmadım. Neye inanıyorsam onu söyledim. Çünkü bu partinin genel başkan sorunu yoktur, bu partinin yeterince çalışmayan insanlar sorunu vardır. Sayın Genel Başkan seçim dönemi boyunca basmadık toprak bırakmadı. Sabahtan gece yarılarına kadar en çok çalışanımız oldu. ‘Umutsuzluk var’ diye ortada dolaşanlar umutsuzluk yok! Umutsuz olan sizsiniz. Biz de umut var. Umudumuzu da hiçbir zaman yitirmedik. Biz baraj altında kaldığımızda umudu yitirdik mi? Küstük mü bu partiye? Biz 50 kişiyken korktuk mu iktidardan? Bu şehirde Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermiş 2 milyon kişiyiz, bu ülkenin yarısıyız. Kimseden korkmuyoruz, umudumuz var. Biz kazanacağız.”

Umudu büyütmek için örgütümüz çok çalıştı, gece gündüz beraber çalıştık. ‘Birlik olmak lazım’ deniyor, sen yoksun diye biz bir değil miyiz? Bıraksınlar artık, ben yoksam gökyüzü çıplak kalır diyenler artık bu edebiyatı bıraksın. Birlik olmak için mücadele etmek lazım. Delege seçimleri başladığı günden beri mahallelerde ve ilçelerde ortak liste için çok çalıştım. Kimse dışarıda kalmasın istedim, ben birlik için çalıştım. Genel merkez koridorlarında il başkanlığı için dedikodu yapanlar sizin adınıza karar veremez. İl başkanının kim olacağına siz karar verirsiniz. Herkes çok merak ediyordu, ‘Aday mısınız?’ diye soruyorlardı. Evet, adayım arkadaşlar. Kalplerinize umudu, inancı aşılamak için adayım. Yaşasın cumhuriyet, yaşasın CHP yaşasın tam bağımsız Türkiye.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir