Ekrem İmamoğlu, İstanbul için yeniden aday oldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ekrem İmamoğlu, Haliç Kongre Merkezi’nde basın açıklaması düzenliyor.

CHP genel başkanlığı adaylığı için adı geçen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun aday olup olmayacağı merak konusu. İmamoğlu’nun Genel Başkanlığa mı yoksa yerel seçimlerde yeniden İBB Başkanlığına mı aday olacağını bu toplantıda açıklaması bekleniyor

‘İBB İKTİDARIN BASKILARINA KARŞI DİRENCİN SİMGESİ OLDU’

CHP içinde ‘köklü değişim’ talebini sürekli dile getiren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, burada yaptığı açıklamada şunları söylüyor:

-Seçim sonrasında sadece temmuz ayında 30 yılın en yüksek aylık enflasyonunu yaşattılar. Net ifade etmemiz gerekir ki iktidar enflasyon canavarıyla mücadele edemiyor.

-Bu enflasyon canavarını da iktidar yarattı. Seçim sonrası iktidar motorine yüzde 105 zam yaptı.

‘İSTANBUL’U KAZANAN TÜRKİYE’Yİ KAZANIR’

– Geçen dört yılda İBB iktidarın baskılarına karşı en üst seviyede direncin simgesi oldu. Saraçhane, siyasi davalara karşı bir güçlü demokrasi meydanına dönüştü.

– 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde vatandaşlarımızı beraber yol yürümeye davet ediyorum. İstanbul’u kazanan Türkiye’yi kazanır ben bu sözü çok önemsiyorum. İstanbul’u kazanan bir belediye başkanı dünyanın en iyi şehrine hizmet etme şansına sahiptir. Çok önemli başka noktalara taşır.

– İstanbul’un sorunlarını çözmek Türkiye’nin sorunlarını çözmektir. Şehrimizde tahammülü imkansız olan bir nüfus sorunu vardır.

– 2024 yerel seçimleri iktidarın fütursuzluğuna cevap yeri olacaktır. Bu da benim anladığım şekliyle İstanbul’u kazanmak Türkiye’yi kazanmaktır. İstanbulla Türkiye’yi mühürlü görüyorum. Kendimi İstanbulla mühürlü görüyorum.

‘İSTANBUL İTTİFAKI’NI KURMAK İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM’

– Ben hayatım boyunca bir koltuğa değil bir misyona aday oldum. Bugün bir misyon Türkiye’nin yeni bir yönetim anlayışına kavuşturulmasıdır.

– Ben hayatımın hiçbir döneminde siyaseti sadece siyasi partilerden ibaret görmedim. Ama gücünü yerelden alan bir siyasetçi olarak siyasetin gücünü toplumdan aldığına inandım.

‘CHP İKİNCİ PARTİ OLMAKLA ÖVÜNEMEZ’

– İstanbul Büyükşehir belediyesini hep birlikte korumalıyız. İBB’nin bu iktidarın eline geçmesinin maliyetinin eline geçmesinin farkında olmalıyız. Ben 2019’daki gibi partiler üstü İstanbul ittifakını kurmak için elimden geleni yapacağım.

– Artık Cumhuriyet Halk Partisi seçim kaybetmemeli. CHP 2. parti olmakla övünemez. Önümüzdeki seçimlerde sadece belediye başkanlıklarını değil belediye meclislerini de kazanmalıyız. Bunun için hep beraber çalışmalıyız.

– Seçim sonrası hayal kırıklığının hayal kırıklığına gelmesi en büyük risktir. Bu risk önümüzdeki yerel seçimlerin kazanılmasında en büyük engeldir.

– Hayal kırıklığını büyük arzuya çevirmek hiç zor değil. Ben partimin bir evladı olarak ben bu değişime katkı sunmaya var gücümle devam edeceğim.

– İstanbul’a hizmet dünyaya hizmettir. Bu mukaddes şehrin en başarılı belediye başkanı olacağına söz verdim. İstanbul’u bir kez daha savunmak için yola çıkıyorum. 4 sene olduğu gibi 16 milyona hizmet için yola çıkıyorum. 2019’da olduğu gibi CHP’lilerle, farklı partilerle gönül vermiş arkadaşlarla yola çıkıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir